Silberman Trio
start

o muzyce

utwory

dyskografia

koncerty

recenzje

galeria

kontakt


Foto Dorota Zaziąbło
Pochodzi z Bielska-Białej, w wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej w klasie fortepianu klasycznego mgr Dytlindy Czyż. W 1999 roku rozpoczęła studia na V Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli które ukończyła w 2005 roku. Koncertowała z wieloma znakomitymi artystami polskiej sceny muzycznej: Beatą Bednarz, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Marią Koterbską, Beatą Przybytek, Lidią Pospieszalską, Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Piotrem Baronem, Marcinem Pospieszalskim oraz wieloma innymi. W swoim dorobku ma wiele nagranych płyt jako muzyk sesyjny, a także płyty autorskie. Zajmuje się kompozycją i aranżacją, oraz produkcją muzyczną. Jest także akompaniatorem na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Foto Wojciech Gąsior - bas
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademi Muzycznej w Katowicach w klasie gitary basowej Adama Kowalewskiego. Przed rozpoczęciem studiów bardziej związany z gitarą klasyczną, niż basową. Przez ponad osiem lat gry współpracował z wieloma czołowymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej i okołojazzowej, m.in. z: Mieczysławem Szcześniakiem, Natalią Kukulską, Ewą Urygą, Markiem Bałatą, Kubą Badachem, Ruth lynch, David Daniel, Ron Williams, Brian Fentress, Karen Gibson... Na stałe współpracuje z: HolyNoiz, Silberman quintet, Edi Sanchez, Lothar Dziwoki i Żorska Orkiestra Rozrywkowa.

Foto Łukasz Stworzewicz - perkusja
Miał nie grać, nie pisać muzyki i nie palić papierosów...pali, ukonczył wydział instrumentalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademi Muzycznej w Katowicach, komponuje i produkuje muzyke.Pierwszą płytę Silberman Trio"silberman" zrealizował w 2008 r. z Dorotą Zaziąbło-fortepian i Arturem Kudłacikiem-bas.Druga Silberman Quintet "are you a wizard, sir?" ukazała sie w połowie 2010 r, nagrana została w składzie: Adam Bałdych-skrzypce, Piotr Wyleżoł-fortepian, Grzesiek Bąk-kontrabas i z Wojtek Gąsior-bas. Obecnie Łukasz pracuje nad następną płytą...

OkładkaSilberman

Kontakt: silbermanquintet@gmail.com, 602 100 218.

Zrealizowane przez espressino.pl